pondělí 12. září 2016

Další ročník Vědeckého jarmarku

Takže, pro začátek bych to oproti minulému roku zhodnotil dvěma slovy


FAKT BÍDA  !!!


ok, ok... Vím, že možná některé bavil a že dosáhli rekordu v návštěvnosti (také vím, že jsem mezi bídou a vykřičníkem neměl psát mezeru, ale z hlediska grafiky to bylo nepřijatelné :-))


Ale shrnu to od začátku (mých trablí):

  Takže, tento rok byly stánky proházené, takže jsem nemohl vrátit se ke svým favoritům, na druhou stranu, to byla šance objevit nové skvělé stánky, ale i v tom byl háček, jak jsem zmínil, Věda v ulicích se snažila zlomit rekord návštěvnosti a docela se jim  to dařilo... Vyjádřil bych to tabulkou:

Pokus o rekord návštěvnosti=víc reklam
víc reklam=víc informovaných lidí
víc informovaných lidí=víc návštěvníků
víc návštěvníků=víc zaujatých lidí
zaujatý člověk=delší čas u stánku
delší čas u stánku=fronta
dlouhá fronta=nezáujem

  Já bych si teda klidně tu frontu vystál, ale museli jsme chodit ve dvojcích a můj "spolustánkoobchazatel" můj názor nesdílel. Pak když se nám někde podařilo  frontu vystát, stánky nebyli tak zajímavé, a ne, děti opravdu nebaví dívat se na sochu dřevěného bobra. Věřte mi organizátoři! Ale abych nebyl takový pesimista, zmíním se i o věcech pozitivních.

  Přeci jen by se nějaké ty zábavné/zaujímavé stánky našely. Tak první, byla psycholická fakulta, kde jsme hráli hru, kterou nám kluci ze stánku, ochotně vysvětlili a plánuji o její koupi. V "pé esku" máte návod*,  já tím ale teď nebudu zdržovat.

  Po stánku psychologickém jsme našel stánek, zabývající se přírodovědectvím, to je můj obor, ale mého spoluobchazeče nebaví a tak jsem vyplnil jen jeden kvíz (bez chyby, jako jeden z prvních, Hurray!) akdyž už se můj spoluobchazeč začínal nudit, naznačil mi, že by už chtěl jít. A tak jsme šli. Našli jsme další stánek, zabývající se českým jazykem, kde jsme udělali lingvistycký test, kterého princip jsem nepochopil a můj ** si ze mě kvůli tomu ze mě celou dobu dělal srandu. Potom jsme šli do stánku Škodovky, kam jsem nechtěl, ale udělali jsme kompromis a já potom mohl vybrat další stánky. Po této návštěvě jsme šli do ČEZu, kde mě teda vytočili! Minulý rok jsem potom, co jsem jim ukázal že mám aplikaci EPP, dostal elektronickou tužku tento rok, kapesníčky!!!!!

  Potom následovali nudné stánky, jídlo a stánek Experimentálního přírodopisu, u toho bych se pozastavi, protože mi ukázali, jak se v laboratoři pěstují různé typy rostlin a když jsem správně odpověděl na otázku: "Proč mají masožravky miniaturní chloupky?" dostal jsem za odměnu semínka Citlivky stydlivé (fabaceae). Poté jsem si prošel dalších pár stánků mezi nimi i jediný stánek s pokusy, co jsem našel. Nebyly tak zajímavé jako minulý rok, ale budiž, aspoň, že je nás nechali udělat.

  A konečně, zdravotnický stánek, kde jsem si vyzkoušel nepřímou srdeční masáž a nechal si namaskovat ruku, tedy později ruku se střelnou ránou. Věděli jsme že náš rozchod blíží ke konci a tak jsme si ještě jednou zahráli hru u psychologického stánku a vyrazili. Omlouvám se, že to tentokrát bylo tak osobní, ale nebylo o čem povídat.


Ps: *Byla to hra pro více hráčů, každému hráči se rozdaly 4 karty a z těch potom muse vytvořit příběh.

** spoluobchazeč

Díky, že jsi si můj článek přečetl až do konce.

6 komentářů: